Warning: Undefined array key 1 in /home/pooyaray/public_html/plugins/system/pwtseo/pwtseo.php on line 1709
طلاق توافقی سریع در مشهد | وکیل خوب | 09156665431

 طلاق توافقی سریع در مشهد | 09156665431

 

طلاق توافقی سریع در مشهد | وکیل خوب

تلفن پذیرش و منشی جهت رزرو وقت :


09154433487 | 09156665431

 

 

طلاق توافقی معادل کلمه لاتین uncontested  divorce می باشد. در طلاق توافقی دو طرف در مورد تمامی مسائل اعم از مهریه ، جهیزیه ، مسائل حضانت و ملاقات فرزندان با یکدیگر توافق می کنند به این توافق در حکم دادگاه حتماً ثبت خواهد شد و ضمانت اجرای قانونی پیدا خواهد کرد.

 

طلاق توافقی سریع در مشهد | 09156665431


سه شیوه برای وقوع طلاق :
1. دادخواست طلاق از جانب زوج (مرد)
2. دادخواست طلاق زوجه (زن)
3. دادخواست طلاق از جانب زن و مرد هر دو با هم


به موارد بالا طلاق توافقی می گوییم در این حالت زوجین با تفاهم از هم جدا می شوند و هر گونه توافقی در خصوص مهریه ، جهیزیه ، نفقه و ملاقات فرزند داشته باشند از طرف دادگاه قابل قبول است.


مدت زمان گرفتن طلاق توافقی
پس از ثبت اطلاعات و دلیل های طلاق آنها را به یکی از مراکز مشاوره که زیر نظر بهزیستی است می فرستند و بعد از صدور رای دادگاه زوجین تنها سه ماه فرصت دارند که به دفاتر رسمی طلاق برای ثبت آن مراجعه نمایند.

ارجاع می‌دهند و جلسات مشاوره در بازه زمانی حداقل 45 روز و در 1 یا 5 جلسه خواهد بود به شرایط زوج ها و مرکز مشاوره دارد گواهی عدم انصراف طلاق و در صورت هر دو زوج به جدایی دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت خواهد رسید و به دادگاه خانواده ارسال خواهد شد. همسران می‌توانند ظرف مدت سه ماه به دفاتر خدمات قضایی برای ثبت طلاق مراجعه کنند.

بعد از صدور رای دادگاه زوجین تنها سه ماه فرصت دارند که به دفاتر رسمی طلاق برای ثبت آن مراجعه نمایند. هیچ دفتر خانه ای نمی‌تواند بدون رای دادگاه طلاق را ثبت کند مدت زمان طلاق توافقی توسط وکیل تنها 10 روز است.


نگهداری فرزندان در طلاق توافقی
اولویت حضانت و نگهداری فرزندان طبق ماده قانونی ۱۱۶۹ مدنی تا هفت سال بر عهده مادر و پس از هفت سالگی با پدر است. در هر صورت تعیین تکلیف و حضانت فرزندان با صلاحدید دادگاه انجام می شود .


عدم حضور مرد در طلاق توافقی
مرد میتواند برای انجام کلیه مراحل طلاق توافقی وکیل اختیار کند و خود به دادگاه یا دفترخانه مراجعه نکند و تنها وکیل خود را معرفی کند به جز در جلسات مشاوره که حضور زوجین الزامی است مابقی مراحل می تواند بدون حضور زوج و از طریق وکلای دادگستری صورت پذیرد. چنانچه زوجه از زوج حق طلاق بگیرد می تواند بدون حضور مرد مراحل طلاق توافقی را پشت سر بگذارد.

همچنین می توان بدون حضور زوج به یکی از دفترخانه های رسمی ثبت طلاق مراجعه کند ولی اگر زوجه حق طلاق نداشته باشد در صورت عدم حضور زوج در دفترخانه ثبت طلاق انجام نخواهد گرفت در شرایطی که همچنان رای دادگاه مبتنی بر طلاق باشد و عدم امکان سازش صادر نگردیده باشد و هر کدام از زوجین برای طلاق پشیمان شوند حکم طلاق صادر نمی شود.

اما اگر بعد از صدور حکم طلاق توافقی زوجه پشیمان شود زوج می تواند بدون حضور زوجه به منظور ثبت طلاق به دفترخانه ثبت طلاق مراجعه نماید لازم است . عدم حضور زوج در طلاق توافقی و حضور وکیل به جای او می‌تواند در کلیه مراحل به جز جلسات مشاوره امکان پذیر باشد.


مدارک لازم برای انجام طلاق توافقی
اصل سند ازدواج یا کپی آن و چنانچه سند ازدواج در دسترس نیست یکی از زوجین می توانند با شناسنامه خود به دفتر خانه ای که ازدواج را ثبت نموده اند تقاضای اخذ کپی کند .
همین کپی برای مدارک برای مدارک طلاق توافقی کفایت می کند.


- اصل شناسنامه زوج و زوجه
- کارت ملی زوجین
- اصل وکالت‌نامه در طلاق
- وکالت نامه محضری در طلاق
- گواهی عدم بارداری زوجه
- گواهی بکارت از پزشکی قانونی
- رای واحد مشاوره در طی دادگاه خانواده یا نامه اداره بهزیستی
- مدت زمان طلاق توافقی بدون وکیل 3 تا 4 ماه زمان می برد .

 

طلاق توافقی سریع در مشهد | 09156665431

 

مراحل طلاق توافقی :
 مرحله اول :  چنانچه زوجین هردو دو متقاضی طلاق توافقی باشند می‌بایستی که پیش از ثبت دادخواست به سامانه تصمیم  zaman.behzisti.net  مراجعه نمایند .


 مرحله دوم :  زوجها بعد از دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق با مراجعه به دفتر خدمات قضایی اقدام به ثبت دادخواست طلاق توافقی می نمایند .


 مرحله سوم :  بعد از ارجاع به دادگاه و تعیین شعبه زوجها به دادگاه مراجعه نموده و دادگاه زوجها را به مرکز های داوری و توافقات بین زوجین بر سر حقوق مالی زوجه از قبیل نفقه ، مهریه و اجرت المثل و در صورت وجود فرزند مشترک حضانت انها ارایه می گردد .


 مرحله چهارم :  بعد از گواهی عدم سازش زوجها و دریافت از قطعی بودن ان ظرف مدت 3 ماه تاریخ دریافت قطعیت می توانند به دفاتر طلاق مراجعه نموده و نسبت به جاری و ثبت صیغه طلاق اقدام نمایند .

 

 Instagram F.E

 

طلاق توافقی سریع در مشهد | 09156665431

 
 
 
  
الو روانشناس
 
 
FERESHTEH/EDALAT
 
© Copyright Qode Interactive. This is a part of R.C.C theme.

 

Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1 Instagram.Icon.1